Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Polovičan uspjeh košarkaša ŠK “XXL Basket”

Kadetska selekcija košarkaške škole «XXL Basket» Visoko priredila je fantastičnu utakmicu sa uzbudljivom završnicom te je u okviru četvrtog kola Lige mladih savladala svoje vršnjake iz Viteza rezultatom 77:81. Ovom pobjedom kadeti su izbili na drugo mjesto tabele sa zaostatkom od jednog boda za kolegama iz košarkaškog kluba «Trica» iz Tešnja.
Utakmicu bolje otvaraju domaći košarkaši koji sa dužom klupom i nekoliko raspoloženih pojedinaca nameću jak tempo igre te tako ne dozvoljavaju gostima iz Visokog da se odvoje na veću rezultatsku razliku.
Gosti zonskom igrom nameću svoj ritam te uspijevaju smanjiti zaostatak na pristojnih 15:14 na kraju prve četvrtine. Istu igru gledamo u nastavku susreta kada visočka ekipa popravlja prosjek svog šuta te na odmor odlazi sa prednošću od +2 (36:38).
Početak treće četvrtine je bio identičan prvoj kada domaća ekipa pravi veliku seriju (60:38) i svi u sali su mislili da je pobjednik ovog meča odlučen, ali na scenu stupa fenomenalni Omanović Zlatan koji sa 41 postignutim poenom preokreće čitav tok utakmice te vodi svoju ekipu do konačnih 77:81, za drugu uzastopnu pobjedu. Veliku pomoć Omanović je imao od strane raspoloženog Sadikovića (14 poena) i Sudžuke (12 poena) dok je ostatak ekipe podbacio.

rezultat po četvrtinama: 15:14, 22:24, 23:11, 17:32

KK «XXL Basket» Visoko: Hadžijalić, Mehmedagić 2, Hodžić, Tatar, Omanović 41, Sudžuka 12, Omanović H. 3, Ismić 2, Buza 2, Kavazić 5, Trebo, Sadiković 14,
Trener: Avdo Aždajić

Za razliku od kadeta, juniorska ekipa je otputovala u Vitez u dosta oslabljenom sastavu bez kompletne centarske linije te uz povrijeđenog Sadikovića šanse za novi trijumf su bile male. Domaća ekipa Viteza u prvoj četvrtini je demonstrirala modernu košarku te izuzetno brzom igrom u napadu i agresivnom odbranom pravi velikih +9 (23:14) da bi do kraja poluvremena razlika porasla na +11 (47:36). Utakmica je odlučena u trečoj četvrtini kada košarkaši Viteza prave seriju od 8:0 čime su praktično riješili susret u svoju korist. Konačan rezultat 94:75 za domaću ekipu u izuzetno korektnoj i fer igri, a posebno treba istači ljubaznost domaćina i odličnu organizaciju oba susreta. Vrijedi istači da su kapiten Drpljanin (31), Kupusović (24) i Omanović (13) bili jedine svijetle tačke. U narednom kolu visočki košarkaši putuju u Travnik.

Prvenstvo BiH za mlade kategorije
4.kolo

Vitez, 09.11.2008.god. – 14.00 sati – juniori

KK «Vitez» Vitez – KK «XXL Basket» Visoko  94:75
rezultat po četvrtinama: 23:14, 24:22, 23:16, 24:23

KK «XXL Basket» Visoko: Isić, Hodžić 4, Topuzović, Kupusović 24, Omanović 13, Lemeš, Čustović, Bečar, Alihodžić, Drpljanin 31, Lemeš Adis, Sadiković 3,