Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Poraz košarkaša škole “XXL Basket”

Košarkaška škola „XXL Basket“ iz Visokog poražena je u svom debi nastupu u prvenstvu Lige mladih Ze-do kantona od spretnije i sretnije ekipe Gradine iz Tešnja. Utakmica je počela izuzetno nervozno na obje strane, posebno kod domaćina, gdje se mogla primjetiti dosta gruba igra, veliki broj promašenih slobodnih bacanja i tehničkih pogrešaka. Poluvrijeme završava rezultatom 29:21 za ekipu iz Tešnja, dok naredna trećina u potpunosti pripada visočkoj ekipi koja agresivnom odbranom i brzim kontrama pravi seriju od 18:0 i u posljednju dionicu meča ulazi sa +4 (34:41). Prednost XXL-a raste i u četvrtoj četvrtini na +9 (39:48) kada na scenu stupa sudijski par iz Zenice, Bilić i Avdić koji u dva uzastopna napada sviraju pete lične greške kapitenu Drpljaninu i fantastičnom Kupusoviću (21 poen) što je prepolovilo šanse visočke ekipe da ostvari prvi trijumf. Posljednjih pet minuta domaća ekipa igra zonsku odbranu što unosi pometnju u visočke redove i iz brzih kontra napada anuliraju prednost gostiju za konačnih 56:50. Na kraju meča visočka klupa je imala i pritužbe na vođenje zapisnika od strane pomoćnih sudija, jer su gosti, prema njihovoj evidenciji, postigli 53 poena, te najavili i žalbu komesaru takmičenja. Bolji od ostalih su bili Kupusović sa 21 poenom, Omanović 10 i Drpljanin 8. Kod domaćih najzaslužniji za pobjedu je bio Čamdžić 14 i Maslinović sa 10 poena. Naredno kolo kadetska i juniorska ekipa škole „XXL Basket“ igraju u Kaknju protiv KK „Kakanj“, zbog zauzetosti dvorane “Mladost” u Visokom.