Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Grupacija VGT pomaže obrazovanje: Računarska oprema za visočke gimnazijalce

Predstavnici grupacije VGT osiguranje mr. Hasan Prelić i Dženan Bećar uručili su danas pet  računara i jedan štampač visočkoj Gimnaziji kao pomoć u edukaciji učenika ove srednje škole. Donaciju je primila direktorica škole Halida Zilić koja nije krila svoje zadovoljstvo .

“Presretni smo što smo još jedanput obradovani poklonima iz VGT-a.  Jako sam zahvalna na ovim računarima i vjerujem da će našim učenicima pomoći u obrazovanju i napredovanju tokom učenja i rada u našoj gimnaziji. Moram istaći i da VGT ne pomaže samo u  tehničkim sredstvima, vrlo često nam pomognu i prilikom odlazaka naših učenika na takmičenja kroz obezbjeđivanje prijevoza i dnevnica” – istakla je Halida Zilić.

 

Grupacija VGT osiguranje  do sada je više puta pomogla i donirala materijalno – tehnička sredstva u nekoliko visočkih osnovnih škola. Uglavnom se radilo u pomoći u vidu računarske opreme kojom su obradovani mališani u osnovnim školama u Visokom i Dobrinju, a  za gračaničku osnovnu školu obezbijeđen je novi razglas.

Prema riječima Dženana Bećara uposlenika VGT osiguranja, ovo neće biti kraj pomaganja i ulaganja u bolje i kvalitetnije obrazovanje naše djece, jer VGT osiguranje planira pokloniti još računara u nekoliko škola na području općine Visoko, tamo gdje postoji potreba za ovim uređajima.