Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogomet: Anel Teskeredžić – Zvijezda Gradačac 2:0

Iako je ekipa Zvijezde iz Gradačca šest kola prije kraja prvenstva obezbjedila ulazak u Premijer ligu u Visoko je došla u najjačem sastavu. Bosni je pobjeda bila neophodna, jer su bodovi za pare počeli da se prikupljaju već odavno i u toj varijanti domaći poraz bi faktički značio i ispadanje. Superiorna ekipa Zvijezde u proljetnom dijelu prvenstva je primila samo jedan pogodak i to u Konjicu, a ukupno u cijelom prvenstvu svega sedam puta su protivnici tresli mrežu jako organizovanog kluba iz Gradačca. Međutim u Zvijezdi bez obzira na značajan dio svojih navijača koji su došli u Visoko, danas nisu računali na raspoloženog Anela Teskeredžića koji je prvo nakon asistencije Mahira Bajrića postigao eurogol, a zatim asistirao za Baždarevića i drugi Bosnin pogodak. Zbog lakše povrede napustio je igru u 55 minuti, ali to nije bio razlog da ne bude junak Bosnine pobjede i igrač utakmice. Dakle Bosna – Zvijezda 2:0, Teskeredžić 17 i Baždarević 43 minuta.