Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Katastrofalan poraz rukometaša visočke Bosne

Rukometaši visočke Bosne izgubili su večeras susret u okviru polufinala rukometnog KUP-a BiH od ekipe sarajevske Bosne rezultatom 35:24(15:10).

Već na samom početku moglo se vidjeti da će naši rukometaši teško ponoviti dobre igre iz prethodnih duela sa sarajevskom Bosnom,  a već u 18. minuti bilo je velikih i nedostižnih 7 golova prednosti za Sarajlije (13:6). Do kraja poluvremena visočka Bosna se vraća na prihvatljivih -5, ali je to bio i maksimum u večerašnjem susretu.

Glavni razlog poraza je činjenica da je odbrana odigrala katastrofalno, a u napadu je napravljeno mnogo tehničkih grešaka, te nije realizovano nekoliko sedmeraca, posebno 2 sedmerca početkom drugog dijela igre kod prednosti sarajevske Bosne od 6 golova.

Tako će se sutra u finalu sastati ekipe sarajevske Bosne i Konjuha iz Živinica koji je u drugom susretu bio bolji od dobojske Sloge 32:29.

Rukometašima visočke Bosne preostaje borba za drugu ili treću poziciju u prvenstvu i izlazak u europska takmičenja.